E-ÖĞRENME

DeFacto Academy olarak, öğrenme şekillerinin değiştiği; dijital gelişim platform ve kaynaklarının hızla yaygınlaştığı bu yüzyılda öğrenme platformlarımız arasına “e-öğrenme” seçeneğini de ekledik. Bu sayede, çalışanlarımızın gereksinimlerini zaman ve mekandan bağımsız hale getirerek gelişimin sürekliliğini sağladık.
E-Öğrenme Nedir?
E-öğrenme; eğitmen ve katılımcının aynı ortamda ve aynı anda bulunmalarına gerek kalmadan, İnternet teknolojileri aracılığıyla gerçekleştirilen eğitim ve öğrenim faaliyetleridir. Katılımcılar sunulan eğitim içeriklerine istedikleri zaman ulaşabildikleri gibi, e-mail ile de kendi aralarında veya eğitmen ve konu uzmanları ile iletişim kurabilirler.

E-Öğrenme Hangi Faydaları Sağlar?

Öğrenme zamanına katılımcının karar vermesini,
İnternet erişiminin olduğu her yerden eğitimlere ulaşabilmeyi,
Katılımcının, kendi öğrenme hızında, istediği zaman, istediği kadar öğrenmesini,
Eğitimlere ve bilgiye tekrar tekrar ulaşabilmeyi,
Eğitmenlere ve konu uzmanlarına e-mail gibi ortamlarda sürekli olarak erişimi,
Eğitim masraflarından tasarruf etmeyi sağlar.

DeFacto Academy E- Öğrenme Kaynakları

Şirketimizin stratejik odak alanlarından olan globalleşme ve dijitalleşmeyi ve en temelinde de çalışanlarımızın gelişimini desteklemek amacıyla DeFacto Academy olarak çalışanlarımızın yabancı dil gelişimi için de dijital online dil gelişimi araçlarından faydalanıyor, tüm çalışanlarımızı Busuu sosyal dil öğrenme platformundan faydalandırıyoruz.
Dünyada tanınmış başarılı liderlerin videolarından oluşan, liderlik yetkinliklerinin geliştirilmesi ve yönetim becerilerinin arttırılması amacıyla tasarlanmış eğitim koleksiyonudur.
DeFacto yetkinlik setlerine göre, bilgi ve becerilerin arttırılması amacıyla, çeşitli eğitim ve gelişim firmaları tarafından tasarlanmış olan eğitim, video ve okuma materyallerinden oluşan gelişim koleksiyonudur.
TEDx, Coursera, Udemy gibi dünya genelinde kullanılmakta olan açık kaynaklı içeriklerden DeFactoluların genel ve fonksiyonel yetkinlikleri için kullanabilecekleri eğitim, video, test vb. farklı araçların yer aldığı kaynaklardır.
Defacto mesleki gelişim araçları, farklı birimleri ve bu birimlerdeki farklı seviyeleri de göz önünde bulundurarak gerek bireysel mesleki gelişim gerekse birimler arası mesleki gelişim setlerini kapsayan gelişim setlerinden oluşmaktadır.
Eğitim ve gelişim araçları, çoğunluğu direkt olarak işi yapanlar tarafından oluşturulmuş yöntemleri itibariyle iş başı, e-eğitim, okuma materyalleri, sanal sınıf eğitimleri ve birçok yöntemi kapsayan gelişimi destekleyen araçların olduğu kaynaklardır.